Menu

Znaleziono składnik na skuteczne odchudzanie

Skuteczne Odchudzanie

Skuteczne odchudzanie - co przychodzi Ci na myśl, kiedy słyszysz tę frazę? Jeżeli należysz do osób nieustannie walczących z każdym zbędnym kilogramem, zapewne nie kojarzy Ci się ona pozytywnie. Poznaj zatem składnik znany od lat, jednak dotąd nie odkryty.

Kiedy duński chemik Hans Christian Ørsted odkrył tę substancję w dziewiętnastym wieku, nie spodziewano się, że zrobi ona furorę w wieku dwudziestym. Być może nastąpiłoby to zdecydowanie wcześniej, gdyby nie fakt, że przez ok. 200 lat składnik ten nie był wspominany. Coraz większa ilość artykułów jednak zwiększa jego sławę i coraz większa liczba osób z niego korzysta w nadziei, że schudnie. No właśnie, a więc cóż to za składnik wspomagający skuteczne odchudzanie?

Piperyna inaczej zwana Bioperyną

Dokładnie tak - cała wrzawa o składnik pieprzu, nadający mu ostry smak. Dawniej stosowana na bóle stawów, biegunki czy zaparcia, na jakiś czas (albo raczej - na jakiś długi czas, bo to aż 200 lat) została jakby zapomniana. Aż do teraz. Odkrywa się wciąż nowe jej właściwości, a wśród żądnych szczuplejszej sylwetki okazuje się być fenomenem. Jakie są jej właściwości?

  • wspomaga odchudzanie organizmu - piperyna pobudza działanie soków trawiennych, dzięki czemu podkręca metabolizm. Wzmaga również proces rozkładu tkanki tłuszczowej.
  • ponieważ uznawana jest za spalacz tłuszczu, z powodzeniem stosuje się ja w kulturystyce. Oczywiście należy być rozsądnym - samo zażywanie piperyny, bez zdrowego odżywiania i ćwiczeń, niewiele zdziała.
  • wzmacnia układ odpornościowy
  • wspomaga koncentrację
  • polepsza stan naszego umysłu - mamy lepsze samopoczucie, odczuwamy działanie antydepresyjne; co więcej, piperyna wykazuje także działanie antynowotworowe
  • działa na nasz organizm w sposób oczyszczający - można ją więc śmiało stosować w trakcie detoksu

Trzeba jednak mieć na uwadze ważną kwestię: piperyna nie sprawi, iż waga zdecydowanie spadnie w dół w ciągu jednego miesiąca. Ekspresowe odchudzanie praktycznie nie działa, a jedyne, co możemy zyskać, to efekt Jo-Jo. Przyjmuje się, że ok. 6 kg na miesiąc to odpowiednia ilość, aby na własnej skórze zaobserwować skuteczne odchudzanie.

Jak stosować bioperynę?

Ponieważ jedzenie dużej ilości pieprzu na dzień jest niewykonalne, na rynek wprowadza się coraz więcej suplementów z dodatkiem piperyny. Im większe jej stężenie, tym skuteczniejsze działanie. Niestety, razem ze stężeniem w górę szybuje także cena danego produktu. Jednak jest to cecha, do której trzeba się przyzwyczaić, jeżeli pragnie się zrzucić parę kilo.

A jak zażywać ten cudowny składnik? Zaleca się 5-10 mg 1-2 razy dziennie, przez ok. 3 miesiące. Następnie należy zrobić 1-2 miesiące przerwy zanim wznowi się kurację.

Polecane artykuły

Komentarze - 0

Napisz komentarz

Najpolulaniejsze na blogu